• 09120272096 - 09308970697
  • support@shabnammachinco.com
  • تهران، آزادگان شرق، انبار ماشین آلات کاج

 

یونیت پک هیدرولیک کارکرده الکترو موتورهای صنعتی سه فاز و تک فاز یونیت پک هیدرولیک کپسول استیلن Parkeo
پمپ وکیوم وان آبکاری  انواع الکترو گیربکس های کارکرده  صفحه سنگ ساب فرزهای دستی(uni-flex)

 

220-2096 Onan Stator Fits Ycb Alternator Generator 220 Volt 50 Hz 1 Phase
GENERAL ELECTRIC AC MOTOR 3 phase Electromotor model: 5k324an105,  hp: 50    service factor: 1.15, rpm 3550,  time rating: cont, volt: 230/460,  phase:3, AMP: 115/57.5,  FRAME: 324TS

 

 
یونیت پک هیدرولیک  REXROTH مدل  4 WE 10 J11/LW220-50 HZ نوع G35 ساخت آلمان با 6 خروجی هیدرولیک و دبی پمپ 50 لیتر در دقیقه با حداکثر فشار 210BAR کارکرده و کاملا سالم

قیمت: 4،800،000 تومان

 

قطعات و ملزومات صنایع

یونیت پمپ هیدرولیک با مشخصات ذیل:BOSCH-REXROTH

Type: ABKAG

ABKAG-06AL8-3X / VZBR-1/71 / 62S

Hydraulic unit

Consisting of:

۱x diaphragm storage unit 0531623300: 100 bar

۱x diaphragm storage unit 0531600602: 250 bar

۱x hydraulic pump

۱x pressure filter MFO 30.10VG: 160bar

۱x Tank: 6L

۱x solenoid valve AGEV2 with 2x magnetic switches and 1x pressure relief valve DBDS 6 K19 / 50E

۱x Pressure sensor Danfoss MBS 3050: 0-10bar / 4-20mA

۱x Electric motor SKH71-6A: 0.18kW / 400V / 3 ~ / 980U / min

Made in Germany

Empty weight: approx. 24Kg

UNUSED, from storage resolution.

Has minimal scratches, as well as air grime.

یونیت پمپ هیدرولیک(کار کرده) ساخت کشور روسیهمدل MCA 18
پمپهای وکیوم با مشخصات زیرVacuum pump(veb mlw labortechnik ilmenau)

Made Germany

Type ۲DSE 4/2

Nr ۹۰۰۰۱۴

Pressure ۷×۱۰pa

pumping speed ۴ m3 /hr

مجموعه لوازم و قطعات صنعتی و تولید کارگاهی

وان آبکاری فلزات با دو نوع فلزی و همچنین ورق استیل کاملا نو با قیمت بسیار مناسب برای کارگاههای آبکاری فلزات.
شبکه الکترود آهنی برای قطب کاتدکاربردها:

الکترولیز آب

الکتروکواگولاسیون در حذف فلز سنگین کادمیم موجود در محیط‌های آبی

تولید گاز کلر و غیره

 

گیربکس و الکتروگیربکسهای کارکرده و کمیاب

گیربکس باقر با شافت ۷۵ با دور خروجی ۴۰(کارکرده)
الکتروگیربکس وینچدار(کارکرده)WINCH GERBOX

GERBOX RATIO ۳۲٫۵

TURQUE 66600 Kgr.M

MADE IN USSR

گیربکس ASEA(کارکرده)با مشخصات ذیل:

USTA 140

P1: 3.3KW p2: 2.7kw

N1: 600r/m N2: 10r/m

MADE IN SWEDEN

کلیه سایزهای الکترو گیربکسهای DEMAG (کارکرده)

ابزار مصرفی کارگاهی و صنعتی

تعدادی صفحه سنگ ساب فرزهای دستی(uni-flex) به صورت عمده و با قیمت بسیار مناسب بفروش میرسد.برای اطلاع از قیمت فوق العاده تماس حاصل فرمایید.

 

 

مقدمه

هدف از تهیه و تدوین نمودن مطالب ذیل یادآوری و آموزش مجدد نکات اساسی و کلیدی حین کار جهت پیشگیری از حوادث منجر بهصدمات و خساراتجانی و مالی احتمالی در عملیاتجوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد و تامین ایمنی و حفاظت نیرویانسانی شاغل در این بخش از پروژه های ساختمانی است.

جوشکاری با گاز اکسیژن و استیلن

جوشکاری با گاز اکسیژن و استیلن یکی ازاولین روشهای جوشکاری معمول در قطعات می باشد.حرارت لازم در این روش از واکنش شیمیایی گاز استیلن با اکسیژن بوجود می اید.حرارت توسط جابجایی و تشعشع به میلگرد منتقل می شود. قدرت گرمای تولیدی به فشار گاز و قدرت تشعشع به درجه حرارت شعله بستگی دارد. لذا تغییر اندکی در درجه حرارت شعله می تواند میزان حرارت تشعشعی و شدت آن را بمقدار زیادی تغییر دهد.درجه حرارت شعله به حرارت ناشی از احتراق و حجم اکسیژن لازم برای احتراق و گرمای ویژه و حجم محصول احتراق(گازهای تولید شده) بستگی دارد. اگر از هوا برای احتراق استفاده شود مقدار ازتی که وارد واکنش سوختن نمی شود قسمتی از حرارت احتراق را جذب کرده و باعث کاهش درجه حرارت شعله می شود.بنابرین تنظیم کامل گاز سوختنی و اکسیژن لازمه ایجاد شعله بادرجه حرارت بالاست.

تجهیزات و وسایل اولیه این روش شامل سیلندر گاز اکسیژن و سیلندر گاز استیلن یا مولد گاز استیلن و رگولاتور تنظیم فشار برای گاز و لوله لاستیکی انتقال دهنده گاز به مشعل و مشعل جوشکاری است.

استیلن با فرمول C۲H۲ و بوی بد در فشار بالا ناپایدار و قابل انفجار است و نگهداری و حمل و نقل آن نیازبه رعایت و مراقبت بالا دارد. فشار گاز در سیلندر حدود psi2200است و رگولاتورها این فشار را تا زیر psi۱۵ پایین می آورند.و به سمت مشعل هدایت می شود.(در فشارهای بالا ایمنی کافی وجود ندارد).توجه به این نکته نیز ضروری است که اگر بیش از ۵ مترمکعب در ساعت ازاستیلن استفاده شود از سیلندر استن بیرون خواند زد که خطرناک است.

مولدهای استیلن

بعضی اوقات از مولدهای استیلن برای تولید گاز استفاده می شود. بر اساس ترکیب سنگ کاربید با آب گاز استیلن تولید میشود.

CaC۲ + ۲ H۲O= C۲H۲ + Ca(OH

رگلاتورهای تنظیم کننده فشار گاز استیلن

رگولاتورها(تنظیم کننده های فشار) هم دارای انواع گوناگونی هستند و برای فشارهای مختلف ورودی و خروجی مختلف طراحی شده اند.رگولاتورها دارای دو فشارسنج هستند که یکی فشار داخل مخزن و دیگری فشار گاز خروجی را نشان میدهند. رگولاتورها در دو نوع کلی یک مرحله ای و دو مرحله ای تقسیم میشوند که این تقسیم بندی همان مکانیزم تقلیل فشار است. ذکر جزییات دقیق رگولاتورها در اینجا میسر نیست اما اطلاع از فرآیند تنظیم فشار برای هر مهندسی لازم است(حتما پیگیر باشید).

کار مشعل آوردن حجم مناسبی از گاز سوختنی و اکسیژن سپس مخلوط کردن آنها و هدایتشان به سوی نازل است تا شعله مورد نظر را یجاد کند.

اجزا مشعل

الف-شیرهای تنظیم گاز استیلن و اکسیژن

ب-دسته مشعل

ج-لوله اختلاط (لوله واسط مشعل)

خ- قطع کن گاز مشعل

د-نازل (حلقه آتش)

كپسول استيلن

كپسولهاي استيلن را از فولاد مرغوب بدون درز با ضخامت جداره ۴ الي ۵ M2ساخته و جهت استقرار بروي زمين پايه چهارگوش را به كف آنها جوش مي دهند در سر اين كپسولها شيري نصب گرديده است كه در هنگام مصرف يا پركردن مورد استفاده قرار گرفته و معمولاً براي محافظت از آن در هنگام حمل و نقل درپوشي روي آن بسته مي شود .

كپسولهاي استاندارد استيلن داراي گنجايش معادل چهل ليتر بوده و در آنها استيلن را با فشار ۱۵ بار پر مي كنند . براي پيشگيري از تجزيه استيلن و خط انفار در اين فشار بالا لازم است كه فضاي داخل كپسول را از مواد متخلخل پركرده و علاوه بر آن استيلن را در مايعي حل نمايند .

براي اين منظور از استن استفاده مي شود زيرا مايع استن ، استيلن را به مقدار زيادي درخود حل مي نمايد . يك ليتر استن قادر است كه در درجه حرارت Co۱۵ و فشار يك بار به اندازه lit۲۵ استيلن را در خود حل كرده و خاصيت ديگر آن اين است كه متناسب با افزايش فشار مقدار بيشتري استيلن را در خود حل مي نمايد با اين ترتيب در فشار ۱۵بار و با وجود lit۱۶ استن به اندازه lit۶۰۰۰ استيلن را در كپسول جاداده‌اند .

۲۵ *۱۶ *۱۵=۶۰۰۰ lit

براي جلوگيري از سرايت شعله به داخل كپسول استيلن (در صورت پس زدن شعله) بايستي حتماً در سر راه آن و شعله مخزن اطميناني كه در داخل آن آب قرار دارد و يا وسيله مشابه ديگري استفاده كرده و يا قبلاً شيلنگ ها به شعله جوشكاري از يك شير يك طرفه اي كمك گرفت . فشار داخلي كپسول استيلن از اتصال

۱۵ *۱۴/۷=۲۲۰/۵ PSI

كپسول اكسيژن

كپسولهاي اكسيژن را نيز از فولاد مرغوب انتخاب كرده و آنها را بدون درز مي سازند پايه و قسمت آنها مشابه كپسولهاي استيلن بوده و حجم آنها معمولاً lit۴۰ مي باشد براي آنكه بتوانند مقدار بيشتري اكسيژن را در يان كپسولها جاي دهند معمولاً اكسيژن را با فشار ۱۵۰ بار درداخل آنها پر كرده و به اين ترتيب مي توان lit۶۰۰۰ (۱۵۰*۴۰) اكسيژن را در آنها جاي داد يكي از تفاوتهاي عمدة اين كپسولها با كپسول ناتوان ضخامت جداره آنها مي باشد كه معمولاً مقدار آن را mm۷۵/۸ انتخاب مي كنند تا بتوانند فشار ۱۵۰ بار را با اطمينان كامل تحمل نمايد .

دستگاه تقليل دهنده فشار از آنجائيكه فشار گاز داخل كپسولها زياد بوده و با اين فشار زياد نمي توان جوشكاري كرد لازم است كه به استفاده از دستگاه تقليل دهنده اي فشار آنها را برحسب نياز تقليل داده و جريان گاز يكنواختي را به صورت مشعل هدايت نمود اين دستگاهها معمولاً بطور مستقيم به كپسولها متصل شده و پايه خطوط انتقال گاز قبل از شيلنگهاي متصل به مشعل نصب مي گردد .

ترتيب روشن كردن مشعل

در شروع كار قبل از شروع به جوشكاري لازم است كه ابتدا نازل (حلقه آتش) مناسبي را با توجه به ضخامت میلگرد انتخاب كرده و آن را به دسته مشعل متصل نمود . بايستي فشار گازهاي مصرفي را مشخص كرده و يا در نظر گرفتن اين فشارها و رعايت مراتب زير اقدام به روشن كردن و تنظيم مشعل نمود .

۱)شير كپسولها را به آرامي باز كنيد تا از ايجاد صدمه به دستگاههاي تنظيم فشار جلوگيري گردد .

۲) شيرهاي روي دسته مشعل را به نوبت و به مقدار كمي باز كرده و در همان حال به رعت دستگاه فشار مربوط را با توجه به فشار كار مورد لزوم كه قبلاً تعيين كرده ايم تنظيم نماييم .

۳) ابتدا شير اكسيژن مشعل را حدود ۴/۱ تا ۳/۱ دور باز كرده و سپس شير استيلن را در حدود ۲/۱ دور باز و مشعل را به فندك و يا جرقه زن نزديك نماييد در اين حال شعله در سر مشعل بدون آنكه دوده در فضاي كارگاه منتشر گردد بوجود مي آيد . حال مي توان شعله مورد لزوم را تنظيم كرد .

ترتيب خاموش كردن مشعل در خاتمه كار : براي آنكه خاموش كردن مشعل توام با ايجاد دود و انتشار آن در فضاي ارگاه نبود و دستگاههاي تنظيم فشار و شيلنگ گازها در زماني كه از دستگاه استفاده نمي گردد و تحت فشار قرار نگيرد .

لازم است مراتب زيرا رعايت نمایید :

۱)ابتدا شير سيلندر مشعل و پس از خاموش شدن شعله شير اكسيژن آن را ببنديم .

۲) ابتدا شيرهاي كپسولها را بسته و سپس براي خروج گازها از داخل دستگاه تنظيم و شيلنگهاي جوشكاري شيرهاي روي دسته مشعل را باز نماييد تا گازها خارج شود .

۳) پس از خروج گازها شيرهاي روي دسته را بسته و پيچ تنظيم فشار دستگاههاي تنظيم كاملاً باز نماييم تا فشار از روي ممبران آنها بر داشته شود .

دستورالعمل حفاظتی جوشکاری با کپسولهای استیلن

۱– محل جوشکاری ومحل استقرار کپسولهای استیلن باید حداقل ۵-۴ متر از یکدیگر فاصله داشته باشند تا از برخوردو رسیدن جرقه به کپسولها واحتمال انفجار و آتشسوزی جلوگیری شود.

۲- چنانچه شیر خروج اسیتلن یخ بزند باید با آب گرم یا کیسه شن داغ آنرا گرم و باز کرد وهرگز نباید هیچ نوع شعله آتش جهت این منظور بکار برد.

۳- کپسولهای محتوی گاز اسیتلن و همچنین کپسولهای خالی و نیز کپسولهای اکسیژن را باید همیشه بطور قایم روی زمین قرار داد و با زنجیر و تسمه طوری آنها را به دیوار مهار کرد که مانع از وازگون شدن آنها گردید زیرا در صورت سقوط کپسول اسیتلن ممکن است براثر برخورد آن به پای کارگران و یا یکی دیگر از اعضای آنان حادثه های خطرناکی بوجود آید و صدمات جبران ناپذیری در جهت معلولیت کارگران ایجاد نماید و همچنین امکان انفجار کپسول هم وجود دارد.

۴- شیر بازو بسته شدن گاز باید سالم باشد وخوب کار کند و دستگاه تنظیم فشار نیز کار خود را به خوبی انجام دهد.

۵- کپسول اسیتیلن را نباید در معرض حرارت نور خورشید بخاری کوره و یا تنور قرار داد. زیرا براثر حرارت اسیتیلن تجزیه میشود و فشار درون کپسول بالا میرود و خطر انفجار بوجود می آید . به همین جهت باید هنگام جوشکاری گاه بگاه حرات بدنه کپسول استیلن را با دست لمس نمود و هر گاه حس شود که حرارت آن از حرارت دست بیشتر است به جهت احتیاط کار جوشکاری را موقتا تعطیل نمود تا کپسول حرارت طبیعی خود را مجددا بدست آورد.

۶- هرگز نباید بطور ناگهانی شیر کپسول اکسیژن را بطور کامل باز کرد زیرا موجب سوختن شیر تقلیل فشار میشود و آتش سوزی بوجود می آید چون جریان یافتن سریع اکسیژن متراکم در شیر تقلیل فشار را نیز از کار می اندازد

۷- هرگز نباید شیر کپسول اکسیژن را روغنکاری وگریس کاری کرد. زیرا در صورت آلوده بودن شیر کپسول اکسیژن به روغن به محض باز کردن انفجاری در شیر تقلیل فشار رخ میدهدو کارگر جوشکار را دچار سوختگی شدیدی می کند.

۸- قطعات لوله گاز استیلن را بوسیله بست اتصال به یکدیگر محکم کنید تا از هم جدا نشود البته حتی الامکان باید سعی شود که از شیلنگهای یک تکه استفاده شود برای روشن کردن مشعل باید همیشه ابتدا شیر کپسول اکسیژن را باز کرد و سپس شیر کپسول استیلن را و در موقع خاموش کردن مشعل نیز باید بر عکس عمل کرد یعنی اول شیر کپسول استیلن و بعد شیر کپسول اکسیژن را بست.

۹- از پرتاب کردن و غلتاندن سلیندر ها باید خودداری کرد.

۱۰- کپسولها را باید بطور عمودی و دور از حرارت و نور مستقیم خورشید واشعه و سرمای شدید انبار کرد.

۱۱- شیر سلیندر ها باید محکم بسته شوند و هیچگونه نشتی نداشته باشند و موقع استفاده شیر باید به آهستگی و خیلی کم باز شود.

۱۲-شیر کپسولهای خالی باید بسته باشند و کلا هک حفاظتی آنها نصب گردد.

۱۳- شیر سلیندر همیشه با دست بازو بسته شود و نباید از ابزار و آچار غیر استاندارد برای باز کردن و بستن آن استفاده نمود.

۱۴- سلیندرها را نباید با جرثقیلهای سقفی حمل نمود.

۱۵- سلیندر های استیلن واکسیژن را نباید با هم و در یک جا انبار کرد.

۱۶- به تاریخ تولید درج شده بر روی بدنه کپسولها توجه کنید و از استفاده از کپسولهای قدیمی و فرسوده و معیوب خودداری نمایید.

 

نکات ایمنی در جوشکاری

 

۱- کابلهای برق زدگی پیدا نکرده و پوشش عایق خود را از دست نداده باشند محل اتصال کابلها به هم و کابلها به دستگاه نیز به خوبی ایزوله شده باشند.

۲- از ابزارهای جوشکاری ناقص یا صدمه دیده به هیچ وجه استفاده نشود.

۳- در موقع جوشکاری از لباس های عایق و کفش مخصوص با تخت لاستیکی و پنجه فلزی و دستکش چرمی مخصوص جوشکاری استفاده شود.

۴- جهت حفاظت کارگران از اشعه حاصل از سوختن گاز استیلن و اکسیژن از عینک دودی مخصوص جوشکاری استفاده شود. از جوشکاری با لنز خودداری کنید.

۵- از لوازم و لباس کار مناسب استفاده شود لباس کار جوشکار و ابزار و دستکشها نباید آغشته به چربی و روغن باشند.

۶- از دستکاری اتصالات گازی و هیدرولیک خودداری نموده و در صورت مشاهده ایراد در عملکرد هر کدام مراتب را اطلاع دهید.

۷- در هنگام کار در ارتفاع و محل های پر مخاطره از کمربند و تجهیزات مخصوص کار استفاده نمائید.

۸- فقط افراد آموزش دیده و دارای گواهینامه کتبی با تاریخ اعتبار مجاز به کار با دستگاه و تجهیزات جوشکاری هستند. در صورت تغییر در نفرات مراتب جهت آموزش مجدد می بایست اعلام شود.

۹- بکار بردن قطعات غیر استاندارد و خارج از تجهیزات تحویلی باعث اختلال در عملکرد کل دستگاه می گردد و در این صورت مسئولیت عواقب آن به عهده مصرف کننده می باشد.

۱۰- ضوابط کارگاهی و مقررات تعیین شده در محل جوشکاری و نیز نکات آيين‌ نامه‌ حفاظتي‌ كارگاه‌هاي‌ ساختماني تدوین شده اداره کار را رعایت نمایید.

۱۱- هنگام تعمیر یا سرویس دوره ای اره و یا در هنگام تعویض تیغه اره برق آن را قطع نمائید.

۱۲- مراقب پارگی و سوختگی شلنگ های گاز و شلنگ هیدرولیک باشید.

۱۳ – حتما از شیر یک طرفه ایمنی گاز در مسیر مشعل تا کپسول ها استفاده نمایید .

كپسول استيلنPARKEO

ACETYLENE GAS GENERATOR CARBIDE FILL: 450gsm.

MAX. WORKING PRESSURE:1.5 ATM.

كپسولهاي استيلن را از فولاد مرغوب بدون درز با ضخامت جداره ۴ الي ۵ M2 ساخته و جهت استقرار بروي زمين پايه چهارگوش را به كف آنها جوش مي دهند در سر اين كپسولها شيري نصب گرديده است كه در هنگام مصرف يا پركردن مورد استفاده قرار گرفته و معمولاً براي محافظت از آن در هنگام حمل و نقل درپوشي روي آن بسته مي شود .

كپسولهاي استاندارد استيلن داراي گنجايش معادل چهل ليتر بوده و در آنها استيلن را با فشار ۱۵ بار پر مي كنند . براي پيشگيري از تجزيه استيلن و خط انفار در اين فشار بالا لازم است كه فضاي داخل كپسول را از مواد متخلخل پركرده و علاوه بر آن استيلن را در مايعي حل نمايند .

براي اين منظور از استن استفاده مي شود زيرا مايع استن ، استيلن را به مقدار زيادي درخود حل مي نمايد . يك ليتر استن قادر است كه در درجه حرارت Co ۱۵ و فشار يك بار به اندازه lit ۲۵ استيلن را در خود حل كرده و خاصيت ديگر آن اين است كه متناسب با افزايش فشار مقدار بيشتري استيلن را در خود حل مي نمايد با اين ترتيب در فشار ۱۵بار و با وجود lit ۱۶ استن به اندازه lit ۶۰۰۰ استيلن را در كپسول جاداده‌اند .

۲۵ * ۱۶ * ۱۵ = ۶۰۰۰ lit

براي جلوگيري از سرايت شعله به داخل كپسول استيلن (در صورت پس زدن شعله) بايستي حتماً در سر راه آن و شعله مخزن اطميناني كه در داخل آن آب قرار دارد و يا وسيله مشابه ديگري استفاده كرده و يا قبلاً شيلنگ ها به شعله جوشكاري از يك شير يك طرفه اي كمك گرفت . فشار داخلي كپسول استيلن از اتصال

۱۵ * ۱۴/۷ = ۲۲۰/۵ PSI