• 09120272096 - 09308970697
  • support@shabnammachinco.com
  • تهران، آزادگان شرق، انبار ماشین آلات کاج
دیگ های بخار به عنوان یکی از ضروری ترین دستگاههای گرمایشی کار تولید بخار جهت استفاده در صنعت و برخی از سیستم های تهویه مطبوع را به عهده دارند .دیگ های بخار را می توان بر حالت کارکرد صرف نظر از اندازه،ابعاد و فشار کاری، دیگ بخار به دو دسته “دیگ بخار واترتیوپ” “دیگ بخار فایرتیوپ” بخش بندی نمود. همچنین دیگ بخار فایرتیوپ خود به دو گروه Wet Back و Dry Back تقسیم می گردند.

 انواع دیگ و دیگ بخار

دیگ بخار دیگ بخار دیگ بخار

 

دیگ افقی فایر تیوب

دیگ بخار ساخت این شرکت بر طبق استاندارد BS2790 EN12953 ساخت و به وسیله ی چند سازمان معتبر اروپایی تائید شده است.این دیگ بخار در اندازه های 100 الی kg/hr 30000 با فشار کارهای متفاوت ساخته می شود.دیگ بخار از نوع فایر تیوب،افقی،فولادی،سه پاس،وت بک و بوده و با کیفیت و کارایی بالا و قابلیت کار با سوخت های مختلف (گاز،گازوئیل و مازوت) طراحی شده و پارامتر هایی نظیر راحتی تعمیر و نگهداری،کم بودن اندازه،کم مصرف بودن،مستحکم بودن و کارایی بالا کاملا جزء طراحی های این ها دیگ بخار می باشد .

دیگ افقی فایبر تیوپ

دیگ آب داغ افقی سوپر سه پاس

تولید این دستگاه براساس استاندارد BS:EN 12953 و DIN آلمان است که تحت نظارت و بررسی حین ساخت مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران و نیز شرکت بازرسی کیفیت می‌باشد که در طی چندین مرحله مورد بررسی، آزمایش و کنترل کیفیت قرار می‌گیرد و در آخر پلاک کیفیت گواهی‌ نامه مواد مصرفی صادر و به مشتریان ارائه خواهد شد.
فولاد مصرفی در مناطق تحت فشار از نوع DIN 17155 17mn4 تیوب‌های دیگ بر طبق استاندارد می‌باشد.
ساخت دیگ از نوع فایرتیوب سه پاس Wet back است.
نوع متصل شدن تیوب‌ها و شبکه‌ها به صورت والس و جوشی می‌باشد.
عایق‌کاری بدنه دیگ بخار از پشم سرایک با دانسیته مناسب صورت می پذیرد و نگهدارنده آن از ورق گالوانیزه رنگی یا استنلس استیل می‌باشد.
تمام عملیات ساخت و طراحی، تحت نظارت مؤسسه بازرسی کیفیت و استاندارد ایران انجام می پذیرد و پلاک استاندارد توسط شرکت مزبور صادر و تقدیم مشتریان می شود.

دیگ بخار

 دیگ آب گرم افقی سوپر دو پاس شعله برگشتی

تولید این دیگ آب گرم و دیگ آب داغ براساس استاندارد BS:EN 12953 و DIN آلمان است که تحت نظارت و بازرسی حین ساخت مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران و نیز شرکت بازرسی کیفیت می‌باشد که در طی چندین مرحله مورد بررسی، آزمایش و کنترل کیفیت قرار می‌گیرد و در آخر پلاک کیفیت گواهی‌نامه مواد مصرفی صادر و به مشتریان محترم ارائه می گردد.
فولادهای مصرفی در تولید مناطق تحت فشار از نوع DIN 17155-17mn4 & A516G70 و تیوب های حرارت از نوع DIN 17175-st35.8 و مناطق غیر تحت فشار مشتمل بر پایه، اگزوز و … از نوع EN 10025 می‌باشد.

خطوط جوش بر طبق استاندارد به وسیله ی بازرسان مؤسسه استاندارد آزمایش رادیوگرافی، التراسونیک شده و در آخر تحت بررسی هیدوراستاتیک با 1/5 برابر فشار طراحی تست می گردد. ساخت این دیگ ها به حالت دو پاس شعله برگشتی بوده که با فشار کاری 6, 8, 10, 12 & 15bar طراحی و ساخته می‌شود.

دیگ بخار

 

 

دیگ بخار عمودی

این دیگ‌ بخارها بر طبق استاندارد BS: EN 12953 ساخته می‌شود. بخش های پایینی کوره و بالایی شبکه از سیمان و شاموت نسوز ساخته شده است. این دیگ بخار ها در دو نوع لوله‌ای و کوره‌ای تولید می‌شود و کلیه مواد قسمتهای تحت فشار از نوع DIN 17155-17mn4 و تیوب‌های مقاوم و انتقال انرژی از نوع DIN 17175-ST35.8 می‌باشد. جهت نمایانگرها در بخش بالایی کلکتور، پرشر سوئیچ‌ها و گیج فشار قرار دارد، جهت سرویس و بازرسی دوره‌ای منهول در قسمت پایینی تحت فشار در نظر گرفته شده است. بازرسی حین ساخت (NDT) و انجام تست‌های آلتراسونیک و مایع نافذ و در پایان تست هیدرواستاتیک 1/5 برابر فشار طراحی در مراحل تولید صورت می‌پذیرد. جوشکاری بخش های تحت فشار به روش SAW (زیر پودری) و به صورت اتوماتیک انجام می گردد که بیشترین کیفیت جوش و یکپارچگی را فراهم می نماید. الکترودهای مصرفی برای جوش های نفوذی و تکمیلی از نوع co2 و 7018 می‌باشد که مطابق با WPS و PQR مورد مصرف قرار می‌گیرد. تمامی جوشکاران بر طبق استاندارد EN 287-7 مورد تست صلاحیت جوشکاری قرار گرفته‌اند و شامل گواهینامه صلاحیت جوشکار از معتبرترین مرکز های بازرسی و آزمون، تحت نظارت تمام واحد کنترل کیفیت کارخانه می باشد. نگهدارنده مواد عایق دیگ، پوششی از ورق گالوانیزه زنگی، آلومینیوم یا استنلس استیل می‌باشد. مورد استفاده این دیگ‌ها سوناهای بخار، اتوکلاوهای صنعتی و بیمارستانی، خشکشویی‌ها و نانوایی‌ها می‌باشد.

دیگ بخار

دیگ آب گرم عمودی

طراحی و تولید این دیگ بخارها بر اساس استاندارد DS 2790 و DIN آلمان صورت می پذیرد و تمام فولادهای مورد استفاده قسمت های تحت فشار از جنس DIN 17155-17mn4&A516G70 و لوله های مورد استفاده از نوع 6010 و 7018 می باشد. این گونه دیگ های آبگرم افزون بر داشتن قدرت و زیبایی با مستقر شدن تیوب های انتقال انرژی به حالت عمودی، شامل سطح حرارتی بالا می باشند با قرار گرفتن ترموستات مشعل در قسمت های میانی بدنه دیگ، مقدار ذخیره آبگرم آن بالا رفته و برای مصرف های آبگرم مرکزی و مکان هایی که آبگرم فوری و زیاد نیاز دارند مناسب و مورد استفاده قرار می گیرد. طراحی و تولید این نوع دیگ ها به حالتی است که کمترین فضا را در موتورخانه اشغال می نماید و نصب و راه‌ اندازی و تعمیر و نگهداری آن راحت و مقرون به صرفه است. بدنه دیگ بخار به اندازه کافی به وسیله مواد عایقی پوشش داده شده و نگهداری مواد عایقی، پوششی از ورق گالوانیزه رنگی و استنلس استیل است. تیوب های درونی این دیگ دارای توربلاتور می‌باشد که سبب کاهش 6-10 درصدی مصرف انرژی می گردد. در حالت دیگری از انی محصول دودکش و بدنه دارای Water jacket است که باعث افزایش عمر محصول و کاهش مصرف انرژی می گردد. این دیگ‌ها برای تأمین آبگرم ضروری و مصرفی هتل‌ها، مجتمع های مسکونی، پادگان‌ها،ضایعات دام و طیور،بیمارستان‌ها،کارواش‌ها، موتورخانه‌های کوچک و سایر کارخانجات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.
دیگ آب گرم دیگ آب گرم

دیگ بخار واتر تیوب

     دیگ بخار واتر تیوب فاریاب1     دیگ بخار واتر تیوب فاریاب2     دیگ بخار واتر تیوب فاریاب3

دیگ بخار دیگ بخار دیگ بخار